Основні критерії оцінки конкурсу на оренду нерухомості та його розрахунок

Обрано не більше п’яти критеріїв. Важливо, щоб обрані критерії були ретельно продумані, щоб вони відповідали пріоритетам проекту та щоб їх можна було правильно оцінити на основі інформації, представленої в тендерах. Якщо співбесіди повинні проводитись та оцінюватись одночасно з поданням тендеру, це повинно враховуватися в умовах присудження.

Потім розробляються критерії, щоб відобразити, наскільки вони важливі для клієнта. Це нормально, якщо ціну важити не менше 60%, а решта розподіляється за іншими критеріями, загалом 100%. Доброю практикою є включення критеріїв та вагомих коефіцієнтів відомих учасників торгів у запрошенні тендеру.Більш точно можна почитати на сайті https://www.uub.com.ua/otsinochna-diyalnist/zamovyty-otsinku-neruhomosti-u-zaporizhzhi/.

Тоді кожен тендер отримує оцінку за кожним критерієм, часто 0 — найнижча оцінка, 10 — найкраща. Тендери можуть приймати кілька оцінювачів, або різні оцінювачі можуть оцінювати різні критерії.

Бали можна віднести до тендерних цін різними способами, але одним із поширених методів є:

Оцінка = 10 * найнижча ціна / ціна учасника.

Це дає оцінку 10.

За найпростішими оцінками загальний тендерний бал можна розрахувати, помноживши бали за кожним критерієм на його зважування, а потім додавши разом або усереднивши результати для кожного оцінювача. Там, де оцінювачі мають дуже різні бали, може бути проведена нарада для виявлення причин.

Більш складні оцінки можуть включати додаткові орієнтири. Наприклад, можуть існувати певні критерії, які є простою проблемою передачі / відмови. Наприклад, невиконання певного аспекту запрошення взяти участь у тендері. Також можуть існувати критерії, для яких дуже низький рейтинг є неприйнятним (наприклад, оцінка менше 3 з 10 згідно з методологією), незалежно від оцінок за іншими критеріями.

Примітка: Державні проекти або проекти, що субсидуються державою, можуть бути предметом процедур закупівель ОЄС. Це вимагає реклами контрактів в Офіційному віснику ЄС (OJEU), а тендери повинні проводитися як за відкритою процедурою, так і за обмеженою процедурою, процедурою конкурентного діалогу або процедурою конкурентних переговорів.